Kontaktpersoner

Ni är alltid välkomna att kontakta oss!  Vi har angett kontaktpersoner som ni i första hand bör ta kontakt med för de olika ärendena. Om ni inte får tag på oss via mail eller telefon – och lämnar meddelande – för säkerhets skull, skicka ett SMS också. Vi jobbar alla ideellt inom båtklubben parallellt med våra vanliga sysslor.

Kontaktpersoner för olika ärenden

ÄrendeKontaktpersonMailTelefon
Fråga ang. kö båtplats sommar, Nycklar till klubbenLars Erikssonsralgruppen@gmail.com0762-11 59 30
Båtplats vinter, varvsfrågor,Johnny Modigvarvschef@skogsviksbatklubb.se
0706-33 42 97
BetalningarRobert Wallrobertwall.wall@gmail.com0707-21 76 60
Medlemsfrågor bef. bryggplatser Per Zettermanper@zzetterman.se070-5207508
Matrikel Webbsida, BAS medlemsystemTomas Wardtomas.ward@skogsviksbatklubb.se0768-940040
Övriga ärendenPatrick Wallbergpatrick.wallberg@gmail.com0705-698446
Fråga ang. KajakplatserJoakim KarlsonKajakansvarig@skogsviksbatklubb.se0703-143229
Om du inte är medlem i Skogsviks Båtklubb sedan tidigare och önskar båt- eller kajakplats skall du använda de digitala köerna under fliken Medlemskap. Om du är medlem och vill säga upp medlemskap, din plats i kö, eller din båt-, kajak-, trailer-, vinterplats skall du använda detta Formulär.

Bryggfogdar

Till varje brygga finns det ett antal bryggfogdar, vilka är ett stöd till Hamnkaptenen. Fogdarna ansvarar för bryggan genom regelbunden tillsyn, kontakta i första hand bryggfogden för din brygga om det gäller praktiska problem. Vid andra frågor angående din bryggplats ska du kontakta Hamnkapten. Bryggfogdarnas namn och kontaktuppgifter finns anslagna på insidan av grindarna till bryggorna.

Styrelse

FunktionKontaktpersonMailTelefon
OrdförandePatrick Wallbergpatrick.wallberg@gmail.com0705-69 84 46
Vice OrdförandeTomas Wardtomas.ward@skogsviksbatklubb.se0768-940040
HamnkaptenPer Zettermanper@zzetterman.se 070-5207508
VarvschefJohnny Modigvarvschef@skogsviksbatklubb.se 0706-33 42 97
KassörRobert Wallrobertwall.wall@gmail.com 0707-21 76 60 
Köansvarig, NyckeladminLars Erikssonsralgruppen@gmail.com 0762-11 59 30
SekreterareStefan Geilertstefanbeg@gmail.com 0766-28 82 83
Klubbmästare Martin Forsmartin.fors68@live.com0765-426790
Ansv. Kajaksekt.Joakim Karlson Kajakansvarig@skogsviksbatklubb.se0703-143229
SuppleanterFredrik Gegerfeldt
Kjell Persovin
RevisorerUlrika Palme´r
Joakim Ahrens
ValberedningRobert Karlsson Di Francesco
Ulf Palme´r
PostadressFakturaadress
Skogsviks Båtklubb c/o Patrik Wallberg Handelsvägen 40 182 56 Danderyd Skogsviks Båtklubb c/oRobert Wall Robertsviksvägen 27 182 35 Danderyd Bg: 330-2320